Orhideju dienas LU Botāniskajā dārzā 2012

Orhideju dienas LU Botāniskajā dārzā 15.09. – 23.09.


15.- 23.septembrī 2012.g. laipni aicināti visi orhideju un augu mīļotāji uz LU Botānisko dārzu Kandavas ielā 2, Pārdaugavā, Rīgā, kur notiks orhidejām veltītas dienas!
Orhideju izstāde notiks Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas (LOEADA) sadarbībā ar LU Botānisko dārzu un Lietuvas Orhideju klubu.  www.orchidejos.lt
Katru sestdienu un svētdienu 13:oo notiks meistarklases orhideju pārstādīšanā, montēšanā uz blokiem un sfagnu sūnu uzkalniņa veidošana Neofinetia falcata audzēšanai.
Zinoši un pieredzējuši orhideju audzētāji labprāt dalīsies ar jums savā pieredzē orhideju audzēšanā!
Būs arī plaša iespēja iegādāties dažādas orhidejas no Eiropas audzētavām, kā arī substrātus u.c., kas ir nepieciešams orhideju audzēšanai mājas apstākļos. 
Meistarklases:
15. septembrī plkst.11-12.00 Lekcija par orhideju simbolisko nozīmi senās Ķīnas kultūrā. Orhideju zīmēšanas paraugdemonstrējumi tradicionālajā Ķīnas tušas glezniecības stilā (LU asoc.prof. Agnese Haijima).
plkst. 13.00 Iepazīšanās ar Japānas orhideju pērli - Neofinetia falcata. Sfagnu sūnu uzkalniņu veidošana Neofinetia falcata audzēšanai.
16. septembrī plkst. 13.00 Orhideju pārstādīšana. Epifīto orhideju montēšana uz sintētiskā vai dabīgā materiāla bloka.
22. septembrī plkst. 13.00 Orhideju pārstādīšana. Epifīto orhideju montēšana uz sintētiskā vai dabīgā materiāla bloka.
23. septembrī plkst. 13.00 Dažādu orhideju (epifīto, zemes) pārstādīšana.

Izstādē piedalīsies Motus Vita biedrība (http://motusvita.lv), kura atbalsta cilvēkus ar neiromuskulārām slimībām un viņu ģimenes. Apmeklētāji varēs apskatīt un iegādāties orhideju un citu eksotisko ziedu gleznojumus uz zīda, kā arī cita materiāla, ko mākslas terapijas nodarbībās darinājuši cilvēki ar kustību ierobežojumiem. Iegūtie līdzekļi paredzēti neiromuskulāro slimnieku ģimeņu atbalstam.

ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS no Tropu Tauriņu mājas tikai laikā no 15. līdz 23. septembrim grupām, kurās ir vismaz 10 cilvēki:
 pazemināta ieejas maksa: bērniem - 1,50 Ls, pieaugušajiem - 2,00 Ls.
 gida pakalpojumi bez maksas, iepriekš piesakoties pa tālruni 27644440;

Tropu tauriņu mājā klātienē var vērot tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem. Ikvienam šeit iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Būs redzamas arī dažādi tauriņu dzīves posmi, jo dažas sugas lieliski iejutušās un sākušas vairoties: ir apskatāmas oliņas, kāpuri un kūniņas. Gūsiet unikālu pieredzi, ja laimēsies būt klāt mirklī, kad no kūniņas šķiļas tauriņš. Tauriņu māja būs atvēta no plkst. 11.00 līdz 19.00.

LU Botāniskais dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv.

Foto: Lolita Afanasjeva