LU Botāniskais dārzs 2013

Laipni aicināti visi interesenti uz LU Botānisko dārzu!
Tropu tauriņu māja sāk sezonu 8. martā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā.


Baltijā unikālā Tropu tauriņu māja jaunajā sezonā apmeklētājiem durvis vērs 8. martā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Dāvana 8. martā – dāmām ieeja tauriņu mājā visu dienu līdz pat krēslai uz pusi lētāka - tikai 1,50 Ls, bet dārzā apmeklētāji būs laipni gaidīti līdz pulksten septiņiem vakarā.
Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā pēdējā laikā notiek pavasarīga rosība, kas liecina par gatavošanos jaunajai sezonai. Dārza Facebook vietnē jebkurš var sekot nozīmīgākajiem darbiem: siltumnīcas augi tiek sakopti pēc ziemošanas, stādīti jauni, tauriņiem tīkami augi, baseins sagatavots zivju uzņemšanai, tīrītas un eļļotas koka konstrukcijas, apmeklētāju ērtībām – ierīkota garderobe. Pagājušajā nedēļā ir inkubatorā novietotas pirmās tauriņu kūniņas.
Tropu tauriņu mājas apmeklētāji klātienē varēs vērot tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem. Dabā tie dzīvo baros un mitinās klajās, saulainās laucēs. Tropu tauriņu mājā ikvienam būs iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Lielāko tauriņu spārnu atvērums ir salīdzināms ar divām lielām plaukstām. Interesanti, ka, ne tikai tauriņi ir dažādas krāsas un lieluma, bet arī to kūniņas, daža līdzinās pat dārgakmeņiem. Caur inkubatora logu var laimēties vērot arī maģisko tauriņa šķilšanās norisi. Tauriņu māja šosezon būs atvēta no 8. marta līdz oktobra beigām.
Piektdien, 8. martā Botāniskais dārzs apmeklētājiem atvērts līdz pulksten septiņiem vakarā, bet tropu tauriņus varēs apskatīt līdz krēslai, dāmām ieeja Tropu tauriņu mājā tikai par 1,50 Ls. Apmeklētājiem būs atvērta arī jaunā Acāliju māja, kur šajā laikā ir skatāms acāliju ziedēšanas košums, kā arī Palmu, tropu un kaktusu siltumnīcas, Palmu mājas vestibilā skatāma izstāde „Kā sagrozīt galvu?!...”.
8. martā Botāniskais dārzs apmeklētājiem atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Martā - aprīlī dārzs apmeklētājiem ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 16.30, bet Tropu tauriņu māja no plkst. 11.00 līdz 16.30. Ieejas maksa Botāniskajā dārzā: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā – 4-18 gadus veciem bērniem 2,00 Ls, pieaugušajiem 3,00 Ls, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 9,00 Ls, pensionāriem, politiski represētajām personām, invalīdiem – 2,00 Ls. Bērna-invalīda un 1. grupas invalīda pavadonim – 2,00 Ls. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Universitātes Preses centrs
Tālr.: 67034329; e-pasts: info@lu.lv
Papildu informācija:
Signe Tomsone, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza direktore
Tālr.: 26390753; e-pasts: signe.tomsone@lu.lv

 

Image