2015

8. janvārī plkst. 18:oo Latvijas Dabas muzeja lasītavā notiks LOEADA biedrības kopsapulce. 


Februāris (12.02.) nodarbība Latvijas Dabas muzejā, lekcija par Pleione ģints pārstāvēm, Lolita Afanasjeva.
Audzēšanas pieredzē dalījās Ingūna Gudrupa un Rūta Studente. 
Pārrunas par ikgadējo braucienu uz izstādi Drēzdenē.
 
12.marts, nodarbība Dabas muzejā.
Debates par mūžīgo tēmu - kas notiek uz tavām palodzēm. 
Tuvojošos pavasara izstāde, pārrunas par gatavošanos izstādei.
 
Aprīlī pavasara izstāde Botāniskajā dārzā.
 
14.maijā biedrības nodarbība notika Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī. 
Bioloģe, oranžērijas augu nodaļas vadītāja Zane Purne mums pastāstīja par Botāniskā dārza un tā augu kolekcijas vēsturi, rādīja jaunuzcelto, moderno oranžēriju ar tās iemītniekiem. Jutāmies pagodināti par šo priviliģēto iespēju. 
Botāniskais dārzs saņēma dāvinājumus no mūsu biedru privātajām kolekcijām. Varētu šādu apmeklējumu turpināt kā ikgadēju tradīciju, pie viena palūkoties, kā mūsu audzēkņiem dzīvojas.
 
Vasaras brīvdienas,
bet 10.septembrī tikāmies LU Botāniskajā dārzā, kur pārrunājām savu puķu vasaras piedzīvojumus, kā arī gatavošanos rudens izstādei Latvijas Dabas muzejā.
 
Oktobra nodarbībā balsojām par 2016. gada Orhidejas titula piešķiršanu - to ieguva Catasetinae orhideju grupa,  kurā ir iekļautas Catasetum, Clowesia,  Cycnoches,  Galeandra,  Mormodes un vēl dažas ģintis. Nobalsojām arī par Chysis ģinti (kā katasetumu grupa tās arī ir burkānveidīgas orhidejas pēc tuberīdiju izskata), bet gan no citas, Chysinae apakšģints. Pārspriedām ar biedrības kalendāra tapšanu saistītos jautājumus. 
 
12. novembrī  Latvijas Dabas muzeja lasītavā bija lekcija par Coelogyne ģints pārstāvēm "Krāšņās un daudzveidīgās celogīnes".
LOEADA orhideju titula nominantes 2015. bija  Coelogyne ģints pārstāves. 
Apakšdzimta: Epidendroideae. Triba: Coelogyneae. Apakštriba: Coelogyninae. Ģints: Coelogyne Lindl. 1821. Lekciju lasīja Lolita Afanasjeva, biedrības vadītāja.
 
12.decembrī LU Botāniskajā dārzā noritēja biedrības Ziemassvētku pasākums ar tradicionālo loteriju, dāvinātiem biedrības kalendāriem utt. - jauks gada noslēgums.
 
Publikācijas 2015.:
Žurnālā Dārzs un Drava janvāris/februāris Lolitas Afanasjevas raksts par Coelogyne ģinti. 
Aprīļa numurā, savukārt, par Pleione ģints pārstāvēm ar Lolitas Afanasjevas un Rūtas Studentes bildēm. Raksta autore Lolita Afanasjeva.
Maijs/jūnijs raksts par kukaiņēdājiem - Cephalotus follicularis un mūsu pavasara izstādi, Lolita Afanasjeva.
Jūlijs/augusts numurā  raksts par pingvikulām, Lolita Afanasjeva.
Septembris/oktobris. Raksts «Mērkaķu kausi- nepentes», ievads, ģints vēsture - Lolita Afanasjeva, audzēšanas pieredze - Ieva Skrebele. 
Papildus rakstiem par augiem bija publikācijas par biedrības izstādēm Botāniskajā dārzā, Dabas muzejā un braucienu uz Drēzdeni, kā arī «Orhideju audzētāja ziemas prieki».