Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Viss par orhideju dzimtas augiem – dalāmies savās pieredzē, sasniegumos, novērojumos un kļūdās orhideju audzēšanā.
Oбсуждаем все вопросы связанные с культурой семейства орхидныx, делимся своими знаниями, опытом, успехами и ошибками в их выращивании.
VitaK
Site Admin
Сообщения: 2801
Зарегистрирован: 10 июн 2011 16:12

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение VitaK » 30 ноя 2016 11:27

Tas pats audziņš uzziedēja otreiz ar diviem ziediņiem. Man rādās drusku citādu musturīti-
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
Sintija
User
Сообщения: 3698
Зарегистрирован: 17 янв 2011 23:49

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Sintija » 08 дек 2017 17:18

Sveiki! Te tāds klusums. Ja šogad ir 2017 gads, tad ir pagājuši 10 gadi, kopš iegādājos savu pirmo Phalaenopsi. Vairs nav ne paša, ne viņa keikēns. Tik atradu piezīmēs, ka pirmo orhideju nopirku un pati sev uzdāvināju 2007 gada oktobrī :) Kā laiks skrien :)

Antra
User
Сообщения: 2545
Зарегистрирован: 11 янв 2011 00:05
Откуда: Jūrmala, Rīga

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Antra » 10 дек 2017 20:55

Man tāpat pirmā, ko neizmetu pēc ziedēšanas, bet pamēģināju uzziedināt atkārtoti, ienācās no Depo pirms 10 gadiem. Tas notika vai nu 2006.g.decembrī, vai arī 2007.gada janvārī- lillā lielziedu falenopsis ar nosaukumu 'vectētiņš" :)

Аватара пользователя
Lolita
Site Admin
Сообщения: 6518
Зарегистрирован: 05 янв 2011 15:40
Откуда: Rīga

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Lolita » 10 дек 2017 21:32

Falenopši rullē!!! Arī tie nedaudzie hibr., kuri ir manās mājās, visi ar ziedkātiem vai jau ziedos. :x
Sintija писал(а):Te tāds klusums.
Katram savi dzīves maratoni. :)
Sintuk, bučas Tev un sveicieni visiem meitēniem!!! :x :x :x
Изображение
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Аватара пользователя
Lolita
Site Admin
Сообщения: 6518
Зарегистрирован: 05 янв 2011 15:40
Откуда: Rīga

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Lolita » 10 дек 2017 21:34

Antra писал(а): 'vectētiņš"
Ja večuks sveiks un vesels, bildi studijā! :)
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Antra
User
Сообщения: 2545
Зарегистрирован: 11 янв 2011 00:05
Откуда: Jūrmala, Rīga

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Antra » 12 дек 2017 01:35

Vectētiņš vēl diezgan žirgts, dzen pašlaik ziedkātu, bet stāv viņš riktīgā tumsā, tāpēc... :-<

Аватара пользователя
Pūķis
User
Сообщения: 2599
Зарегистрирован: 07 янв 2011 19:42

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Pūķis » 12 дек 2017 15:03

Mans pirmais falenopsītis nesen aizdevās citos laukos, apmēram 13 gadiņus draudzīgi dzīvojām, bet uzbruka ērces, neveiksmīga pārstādīšana un tā arī neatkopās.
Vispār jau trakums ar tiem flopšiem, kuri izkāpuši no podiem. Mans labākais pārstādīšanas variants ir piesiet blakus podam jaunu podu un uzsēdināt gar malu pārlīkušo draugu uz jauno podu brīdī, kad parādās kāda jaunā sakne no stumbra. Šādi visveiksmīgāk izdodās, bet metodes trūkums, jūs jau nojaušat, ir brīvo vietu deficīts :D No vienas puses ir interesanti vērot kā audziņš ieņem dabīgo augšanas virzienu - lapu rozete pārkarās pāri malai it kā tā turētos pie koka stumbra. Bet nu rezultāts nereti ir destruktīvs leciens no palodzes, pat neskatoties uz visiem atsvariem, kas tiek likti podā, tāpēc nākās tomēr pārstādīt. Jūtīgais moments ir brīdis, kad jāatdalās no vecā poda, jāskatās lai jaunās saknes būtu gana spēcīgas un varētu pabarot visu augu bez vecāko sakņu piedalīšanās. Ar šo metodi itin veiksmīgi pārliku arī vienu katleju. Ar katlejām iet vēl ātrāk un veiksmīgāk, jo tām jaunās saknes nāk masveidā, vajag tik trāpīt pareizā brīdī, tik tikko kā tās parādās. Un atdalīšanās no vecā poda sanāk daudz ātrāk kā flopsītim.

Ответить