Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Viss par orhideju dzimtas augiem – dalāmies savās pieredzē, sasniegumos, novērojumos un kļūdās orhideju audzēšanā.
Oбсуждаем все вопросы связанные с культурой семейства орхидныx, делимся своими знаниями, опытом, успехами и ошибками в их выращивании.
VitaK
Site Admin
Сообщения: 2801
Зарегистрирован: 10 июн 2011 16:12

Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение VitaK » 15 июн 2011 16:26

Tas ir pavisam vienkārši, bet ir daži knifiņi. Pastāstiet par savu pieredzi!
Es daru tā -Podiņu obligāti sacaurumoju, lai elpo saknes, peldināt nevajag ilgi!!! 2-3 min un ārā - nosusinu apakšu, puve no mitruma var nobeigt ļoti ātri! Kājas sausas! Ja uz poda nav rasas un saknes sudrabainas, tad tikai laistu(mērcēju). Podam, dekoratīvais pods, nedrīkst piekļauties cieši klāt - jābūt telpai starp podiem - saknēm jāelpo un arī gaisma piekļūst klāt.

VitaK
Site Admin
Сообщения: 2801
Зарегистрирован: 10 июн 2011 16:12

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение VitaK » 15 июн 2011 16:58

Изображение Изображение
Изображение
Nu kas, kas varbūt skaistāks par šo... Dzeltenā arī smaržo!
Последний раз редактировалось VitaK 28 дек 2011 23:23, всего редактировалось 1 раз.

Аватара пользователя
Lolita
Site Admin
Сообщения: 6518
Зарегистрирован: 05 янв 2011 15:40
Откуда: Rīga

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Lolita » 15 июн 2011 20:42

Vitiņa, malacis ka iesāki īpašo kopējo tēmu par Phalaenopsis saimes orhidejām, paldies!
Phalaenopsis lielās saimes orhidejas mums ir gada augs 2011.!
Urrā visiem falenopšiem un viņu apčubinātājiem!!!Изображение
Изображение


Vita, ļoti smuki un iekopti Tavi falenopsīši, prieks skatīties! Изображение
VitaK писал(а):Dzeltenā arī smaržo!
Kāda smarža ir Tavam dzeltenajam?
VitaK писал(а): Pastāstiet par savu pieredzi!
Manos pirmajos un nākamajos pasūtījumos vienmēr ir bijuši daži sugas falenopsīši, ar veikalos nopērkamajiem falenopšu hibrīdiem iesākumā neaizrāvos ( lūdzu dikti mani par to nebariet Изображение).
Šobrīd, kad manā kolekcijā augu ir ļoti daudz, tomēr esmu atradusi vietu dažiem hibr.falenopšiem, kuri man ļoti, ļoti patīk, jo tie ilgi un krāšņi zied, krietni ilgāk par botāniskajiem. Jā, bet tie ir tik lieli...
Par kopšanu - runājot par botāniskajiem, te ir diezgan individuāli jāskatās, ņemot vērā sugas ģeogrāfisko izplatību dabā, no tā arī izriet auga prasības kultūrā.
VitaK писал(а):ir daži knifiņi
Atkārtoties negribu, kopju ļoti līdzīgi kā Tu. ;)
Mērcēšanu gan cenšos aizvietot ar ūdens caurliešanu.
Gribās parādīt dažas manu hibr. falenopšu bildītes..

Phalaenopsis "Sexy Pink"

Изображение

Изображение

Изображение

Phalaenopsis 'Sogo Rose Sogo'

Изображение

Изображение

Melnais skaistulis, kurš tagad tagad dzīvo pie Vitiņas. :D
Изображение

Изображение

Katreiz Tev aizizmirstu piebilst, ka basakubes substrātu nekad neizkaltēju, kurā tas iestādīts! ;)
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Аватара пользователя
Sintija
User
Сообщения: 3698
Зарегистрирован: 17 янв 2011 23:49

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Sintija » 15 июн 2011 22:01

Savu pirmo orhideju nopirku pati Изображение Phalaenopsis hybr. 25.10.2007.g Atradu vārdiņu Geel - Streep (Nezinu vai ir īstais)
Изображение
Изображение
Изображение
Mana pirmā orhideja/ Ph. hybr. iedeva vispirms keiki uz ziedkāta. Kuru izaudzēju un veiksmīgi atdalīju. Pēc kāda laika izauga blakus sānu keiki. To arī izaudzēju un atdalīju. ИзображениеNo mātes auga man tagad ir 2 keki, kas jau aug savos podiņos. Bet mana Pirmā orhideja Ph. hybr. aizgāja bojā, vairs nav Изображение

Аватара пользователя
Pūķis
User
Сообщения: 2599
Зарегистрирован: 07 янв 2011 19:42

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Pūķis » 15 июн 2011 23:07

Изображение
mans pirmais falenopšu hibrīds, pirkts 2004.gadā. šis foto gan nav veiksmīgs - ziediņi paziedējuši un nav tā kuplākā ziedēšana fiksēta, taisni kauns, ka neesmu uztaisījusi ko labāku. Centīšos laboties, jo šobrīd aug jauns ziedkāts. Lai gan ziedlapas ir baltas, tomēr pumpuri ir tonēti ar maigi rozā. Par kopšanu runājot, es pamatā daru kā Vita, bet dažkārt mazliet paniekojos, ielejot ūdeni šķīvītī, kad saknes uzsūkušas cik nu grib, pēc dažām stundām atlikušo ūdeni noleju.
p.s. mana pirmā orhideja bija un joprojām ir Burrageara Stefan Isler kopš 2001.gada

Аватара пользователя
Sintija
User
Сообщения: 3698
Зарегистрирован: 17 янв 2011 23:49

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Sintija » 15 июн 2011 23:18

Pūķis писал(а):p.s. mana pirmā orhideja bija un joprojām ir Burrageara Stefan Isler kopš 2001.gada
Kur bildes un stāsts par tavu pirmo orhideju B. Stefan? Изображение

Аватара пользователя
Pūķis
User
Сообщения: 2599
Зарегистрирован: 07 янв 2011 19:42

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Pūķis » 15 июн 2011 23:28

nu tad jāatver jauna sadaļa - mana pirmā orhideja!

Inese
User
Сообщения: 1446
Зарегистрирован: 22 мар 2011 14:45

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Inese » 15 июн 2011 23:35

Skaisti falenopši!!! Laba doma - sadaļa mana pirmā orhideja!!!

Аватара пользователя
Sintija
User
Сообщения: 3698
Зарегистрирован: 17 янв 2011 23:49

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Sintija » 26 окт 2011 13:16

Vakar palika 4 gadi, kā sāku slimot ar orhidejatkarību. Un sākās viss tik nevainīgi ar vienu smuku Phalaenopsis hybr. Изображение

Dace S.
User
Сообщения: 3164
Зарегистрирован: 28 апр 2011 22:17

Re: Phalaenopsis - mana pirmā orhideja

Сообщение Dace S. » 26 окт 2011 22:24

Šī jau varētu būt atsevišķa tēma- Slimības vēsture- piemēram. Apsveicu, Sintij, ar 4 gadu orhidejmāniju!
Mana pirmā orhideja mājās ienāca 1.11.2007.- tātad tūlīt arī būs 4 gadi! Pirmā bija ar uzrakstu Cambrija, pa 13 ls nenosakāms odantogloss, kurš šobrīd jau citos laukos.
Un kā citiem ar pirmo orhideju un orhidejmānijas iesākumu?

Ответить