Nepentu audzēšana

Kukaiņēdāji augi no ģintīm Cephalotus, Pinguicula, Saraccenia,
Drosera, Dionaea, Nepenthes, u.c
Forumā ir iespēja apspriest šos interesantos augus un to audzēšanu.
Vladlens
User

Re: Nepentu audzēšana

Сообщение Vladlens » 09 июл 2016 14:35

Man ir nepente miranda, louisa, rebecca. Un vini nevar dod kausiņus par 3 gadi. Tikai šogad tikai miranda meģina dod vienu.

Avestra
User

Сообщение Avestra » 02 сен 2016 22:29

Ventricosa x xiphioides ir nu ļoti skaista. Bet nu man vispār ļoti patīk nepentes ar raibiem kausiņiem. Zinot, kā izskatās katrs no vecāku augiem, nebiju gaidījusi, ka krustojums sanāks tik smuks.

Šovasar man kausiņi veidojas ļoti labi. Labāk nekā jebkuru iepriekšējo gadu. Faktiski, man tagad kausiņi ir gandrīz visām nepentēm. Vienīgi „Mirandai” nav neviena kausiņa. Kausiņus izveidoja gan visi tie augi, ko nopirku šopavasar, gan arī tādi, kuri man pirms tam trīs gadus nebija kausiņus veidojuši. Iespējams, ka aug tik labi, jo šogad vasara lietaina (ar no tā izrietošo biežo augsto gaisa mitrumu). Vai arī man šovasar vienkārši veicas...

Tālāk seko manu augu bildes. Visi aug uz dienvidu palodzes. Papildus nerasinu. Nekādu mitru sfagnu vai kā cita mitra tuvumā nav. Trauciņus ar ūdeni zem podiem nekad neturu; es vienmēr pirms nākamās laistīšanas ļauju augsnes virskārtai izkalst (nepentēm no pārlaistīšanas var sapūt saknes). Augsne – 50% perlīts, 50% Čīles sfagnu sūnas (tās man sadalās lēnāk nekā no Latvijas purviem savāktās).

Nepenthes "Bloody Mary"
Изображение

Nepenthes veitchii x platychila
Изображение
Изображение

Nepenthes maxima "mini"
Изображение

Nepenthes boschiana
Изображение

Nepenthes burkei
Изображение
Изображение

Nepenthes ventricosa
Изображение
Изображение

Nepenthes platychila
Изображение
Изображение

Nepenthes talangensis x robcantleyi
Изображение
Изображение

Nepenthes "Miranda"
Изображение
Miranda man šogad neizveidoja nevienu kausiņu. Tā vietā viņš izdomāja uzziedēt ("viņš", jo "Mirandai" ir vīrišķie ziedi). Nepentes vairojas ar sēklām. Daļai augu ir tikai vīrišķie ziedi, citiem augiem -- tikai sievišķie. Apmēram 10% augu dabā ir meitenes, visi pārējie ir puikas. Putekšņus nepentēm dabā pārnēsā vējš. Pagaidām mana "Miranda" vēl ir pumpuros. Ziedi nepentēm ir sarkanīgi dzelteni (kad ziedēs, pacentīšos neaizmirst nofotografēt). Nebrīvē nepentes apputeksnē audzētāji ar otiņām. Sēklas veidojas tikai apputeksnētiem sievišķajiem ziediem.

Lolita
Site Admin

Сообщение Lolita » 03 сен 2016 06:36

Nu gan skaisti un čakli kausiņi saauguši, arī manas nepentes čakli vendo kausiņus, bet pēc mušas iebarošanas, kauss kļuva vismaz 2 x lielāks!
Esam Botāniskajā dārzā, izstādē. Varbūt vēlies apciemot? Atceros, ka solīju mušu puķes. Ja kas, nepentes arī vienmēr gaidītas mūsu izstādēs! :)
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

VitaK
Site Admin

Сообщение VitaK » 04 сен 2016 17:56

Izklausās ļoti vienkārši, bet nesanāk...
Paldies, par skaistajām bildēm un lielo cerību - kādreiz izdosies...

Avestra
User

Сообщение Avestra » 09 сен 2016 18:03

Ja nesanāk, ir vairāki varianti:

1. Augs vēl nav paspējis pierast pie jaunajiem apstākļiem. Nepenthes veitchii x platychila un Nepenthes ventricosa pie manis mitinās jau vairākus gadus. Pirmajās divās vasarās abām nebija neviena kausiņa, šogad (trešā vasara) beidzot ir. Nepenthes "Rebecca Soper" man pirmajā vasarā neizaudzēja nevienu kausiņu, bet otrajā vasarā jau bija daudz smuku kausiņu. Tagad (trešā vasara) kausiņi atkal ir. Ja nav kausiņu pirmajās vasarā, ir cerības, ka pēc gada vai diviem būs.

2. Konkrētā suga vai hibrīds (vai pat augs -- no sēklām augušas vienas un tās pašas sugas nepentes nav ģenētiski identiskas) vienkārši nav piemērots mājās esošajiem apstākļiem. Tad ir jāmēģina audzēt citu augu. Nepenthes "Miranda" pie manis lapas audzē labi, bet par kausiņu veidošanu pat nedomā. Vairāki augi (apmēra trešdaļa no iegādātajiem) pie manis vispār aizgāja bojā. Tā gadās. Ja viens augs negrib augt, jāmēģina ar citu sugu vai hibrīdu.

3. Audzēšanas apstākļi nav īsti labi. Bet nu te parasti neko daudz nevar pamainīt. Nepentes teorētiski var aiziet bojā no sakņu sapūšanas (pārlaistīšana), nepareiza augsnes PH, pārāk cieta laistāmā ūdens (labāk izmantot lietus vai ar osmozi filtrētu ūdeni), gaismas trūkuma, nepareizas mēslošanas. Bet nu, ja augam nepatīk pārāk zemais gaisa mitrums vai nepareiza gaisa temperatūra, tad tur neko daudz pamainīt nevar, istaba ir tāda, kāda nu tā ir.

Ответить