Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Antra
User
Сообщения: 2545
Зарегистрирован: 11 янв 2011 00:05
Откуда: Jūrmala, Rīga

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение Antra » 06 мар 2014 12:27

kristine писал(а):Labvakar.

kolekcija ir tikai ap 30 orhidejam.Bez manam pukem majas vel majo divi skaisti suni un paritis mazu papagailisu .
Ļoti labs iesācēja komplektiņš :) Kā papagaiļi reaģē uz puķēm?

kristine
User
Сообщения: 57
Зарегистрирован: 03 мар 2014 19:28

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение kristine » 06 мар 2014 16:39

Musu brali Ilmari ir samera godigi ,pukes man censas neknabat un uz vinam ipasi nesez ,labak patik aizkaru stangas :) uz kuram var pasedet vai padejot.

Аватара пользователя
Lolita
Site Admin
Сообщения: 6518
Зарегистрирован: 05 янв 2011 15:40
Откуда: Rīga

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение Lolita » 06 мар 2014 22:08

VitaK писал(а):Laipni aicināti mūsu pulciņā! Gaidam bildes - puķu, suņu un papagaiļu! Te mīl visus un priecājas par katru sīkumu, jo no tiem rodas liels prieks!
+1!!! Labāk nepateiksi! :)
Kristīne, laipni aicināta mūsu pulkā! @};-
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Аватара пользователя
Lolita
Site Admin
Сообщения: 6518
Зарегистрирован: 05 янв 2011 15:40
Откуда: Rīga

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение Lolita » 23 май 2014 17:20

Taiga, tiešām, liels prieks Tevi redzēt mūsu pulkā, lūdzu padalies ar visu to, kas notiek Tavā puķu dārziņā! Lai jaunās puķītes adaptējas un labi aug! @};- @};- @};-
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Taiga Gulbe
User
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 23 май 2014 12:58

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение Taiga Gulbe » 25 май 2014 22:23

Es esmu tikai tāda mazaudzētāja, šodien beidzot saskaitīju - 39 orhidejas manā krājumiņā. Sākumā bija sapnis par vannas istabu ar logu, kad tas piepildījās, radās nākošais sapnis - par orhideju uz tā loga. Tajā laikā pat falenopsi bija grūti nopirkt. Izstaigāju visus Valmieras ziedu veikalus, kamēr vienu sev pa prātam atradu. Kad izrādījās, ka varu ar viņu tikt galā, sāku skatīties pēc nākošajām. Dators man tad vēl nebija, viss notika pa vienu lielu ''tumsu'' - nākošās nopirku dendrobiju nobili, miltonopsi un oncīdiju. Dendrobiju nupat uzdāvināju bibliotēkai, bet miltonopsis un oncīdija aug un zied vēl joprojām. Tālāk jau pirku visu, kas patrāpījās. Bija man keramzīta periods, bet to tomēr pēc diviem gadiem atmetu pilnībā. Tā es kopumā ar orhidejām darbojos 8 gadus. Pēdējos trīs gadus orhidejas veikalos vairs nepirku, jo - manas prasības bija augušas, bet veikalu piedāvājums nē. Toties kopš pagājušā rudens esmu paguvusi iepirkt jau 16 orhidejas no ārzemju audzētavām - PALDIES Lolitai, abiem jaukajiem lietuviešiem, nu jau arī Roelkes kungam - dzīve kļuvusi atkal interesanta! Pagaidām neviena nav uzziedējusi, bet visas dzen jaunus dzinumus, tad jau pēc kāda laika man būs iespēja padalīties ar saviem jaunumiem. Pagaidām tikai vecā gvarde rieš pumpurus - epidendrs ''Ballerina'', beallara, miltonīdija, oncīdija, viena no kurpītēm zied jau labu laiku un ziedēs vēl ilgi. Veikalos pirktajām ir problēmas ar nosaukumiem, tāpēc zinu tikai ''pa lielam''. Šobrīd man ir viena katlejiņa, falenopša dendrobijs, vēl viens dendrobijs, 3 falenopši, odontocīdija ( mana ziemas saule, jo ir koši dzeltena un parasti uzzied decembrī ), 2 miltasijas, coelogyne cristata, burraegara ''Nelly Isler'', encyclia cochleata, brassia, zigopetalone, ludīsija, vēl viena celogīne, kurai nezinu nosaukumu, haraella odorata, sigmatostalix radicans, epidendrum pseudepidendrum, oncidium ornithorhyncum, encyclia maculosa, stanophea frymirei, dendrobium harveyanum, zootrophion hypodiscus, podangis dactyloceras ( pavisam mazs bērniņš ), oncidium twinkel, cycnoches warscewczii, dendrochilum saccolabium, coelogyne fuliginosa, brassavola ''David Sander'', neofinetia falcata, angraecum magdalenae. Izmēģinājusi esmu dažādas kopšanas metodes, bet kopumā nonākusi pie vienas savas - reizi nedēļā uz dušu, pēc tam, kurām vajag, apakštrauciņos ūdeni, dažas lieku uz grīdas, kur mazliet vēsāks ( tas nostrādāja epidendram ballerina, miltonīdijai, nezināmajai celogīnei, burraegarai - uzziedēja pēc dažu gadu klusēšanas ), pārējās ir uz palodzēm. Kādus 4 gadus atpakaļ rudenī apkures problēmu dēļ man gandrīz visa kolekcija ''aizgāja pie dieviem'' - tāpēc daudzas iepriekšējos gadus neziedēja, bet par laimi, postā aizgāja tikai daži falenopši. Ludīsiju un dendrobiju nopostīja mana mazā kaķenīte - dārzniecīte Elfa. Tagad palodzes ir nodrošinātas pret kaķu uzlēcieniem un abas orhidejas arī lēnām saņemas un ataug. Tas pa lielam viss par manu saimniecību. Šķiet, ka līdz ar jaunajām orhidejām būs mazliet jāpārkārto kopšanas metode, bet tas to visu procesu padara tikai interesantāku.

Ivonna
User
Сообщения: 1844
Зарегистрирован: 18 май 2012 15:17
Откуда: Rīga

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение Ivonna » 26 май 2014 07:32

Taiga Gulbe писал(а):Es esmu tikai tāda mazaudzētāja, ...
Laipni aicināta :) nemaz tik maz-audzētāja jau neesat ;) ... mēs visi sākām ar 1-2 puķēm un tad atjēdzoties (lasi - nākot pie samaņas :)) ) daži konstatē ka mājās ir jau ap 200 - 300 :D :D :D
Последний раз редактировалось Ivonna 27 май 2014 09:10, всего редактировалось 1 раз.
Изображение
Когда наблюдаешь за своими орхидейками, понимаешь: есть Рай на земле, - вот он, созданный Великим, подкорректированный эволюцией и согретый теплом сердца и рук человека...
Mēs atbildam par tiem, kas mūs pieradinājuši :)

Аватара пользователя
Lolita
Site Admin
Сообщения: 6518
Зарегистрирован: 05 янв 2011 15:40
Откуда: Rīga

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение Lolita » 26 май 2014 20:44

Paldies, Taiga, par izsmeļošo stāstījumu, interesanti! Tev veidojas interesanta kolekcija! Augu skaits nebūt nav mazs un pieredze orhideju audzēšanā gados rūdīta. :)
Taiga Gulbe писал(а): podangis dactyloceras
Audzē podiņā vai uz bloka?
Taiga Gulbe писал(а):vecā gvarde rieš pumpurus - epidendrs ''Ballerina'', beallara, miltonīdija, oncīdija, viena no kurpītēm zied jau labu laiku un ziedēs vēl ilgi
Lūdzu padalies ar ziedēšanas bildēm!
Jā, tagad iespējas augu izvēlē ir plašas. Galvenais katram pareizi izvērtēt, kas vēlas augt labi Tavos audzēšanas apstākļos.
Taiga Gulbe писал(а):Pagaidām neviena nav uzziedējusi, bet visas dzen jaunus dzinumus, tad jau pēc kāda laika man būs iespēja padalīties ar saviem jaunumiem.
Taiga Gulbe писал(а):dārzniecīte Elfa
Man arī trīs kaķu palīdziņi, ceturtais suņuks.
Tas jau ir galvenais, ziedēšanu var pagaidīt! Vienmēr ar interesi gaidīsim jaunumus no Tava puķu dārziņa. @};- :)
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Аватара пользователя
Lolita
Site Admin
Сообщения: 6518
Зарегистрирован: 05 янв 2011 15:40
Откуда: Rīga

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение Lolita » 17 ноя 2014 12:57

Dzintar, laipni aicināts mūsu pulkā, prieks, ka pievienojies mums forumā!
Lūdzu, nekautrējies stāstīt par savu kolekciju, iesaisties sarunās par puķītēm un jūties kā mājās! @};- %%- @};-
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Dzintars
User
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 17 ноя 2014 12:28

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение Dzintars » 17 ноя 2014 13:56

Lolita писал(а):Dzintar, laipni aicināts mūsu pulkā, prieks, ka pievienojies mums forumā!
Lūdzu, nekautrējies stāstīt par savu kolekciju, iesaisties sarunās par puķītēm un jūties kā mājās! @};- %%- @};-
Paldies! :bzz:

Аватара пользователя
Lolita
Site Admin
Сообщения: 6518
Зарегистрирован: 05 янв 2011 15:40
Откуда: Rīga

Re: Laipni aicināti! / Добро пожаловать!

Сообщение Lolita » 17 ноя 2014 15:13

Dzintars писал(а):Paldies!
Dzintar, ceru, ka ar bilžu ielikšanu nebūs problēmu.
Lūdzu padalieties, kas Jums bija ziedējis?!
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Ответить