Tillandsia un mitrums

Sarunas par bromēliju dzimtas augiem – pieredzes apmaiņa to audzēšanā. Praktiski risinājumi šo augu eksponēšanā.
Oбсуждаем вопросы связанные с культурой cемействa бромелиевых. Практические решения в их экспонировании.
VitaK
Site Admin

Tillandsia un mitrums

Сообщение VitaK » 29 июл 2011 11:31

Tillandsia tectorum aug Peru 980-2700m vjl. Spilgta saule un augsts UV līmenis, tikai migla mitrina šos augus.
Vairāki esam nopirkuši šo skaisto pūkaino augu. Arī Jānis vēroja, ka galiņi kļūst pelēki un nedzīvi. Sākumā mans augs izskatījās labi, bet šobrīd arī gali melnē. Atradu inf, ka augam vajag ļoti saulainu vietu un miglot reizi mēnesī. Mēģinam saglābt savus skaistuļus!

VitaK
Site Admin

Re: Tillandsia un mitrums

Сообщение VitaK » 10 авг 2011 14:00

Mana skaistā Till.seleriana ir pagalam... Atvaļinājums ne pie kā laba nenoved. Darba kolēģi gribēja kā labāk, bet iznāca kā vienmēr - pārlaistīja... Un es to slapjumu zem Till. pamanīju tikai šodien... bet bija jau par vēlu... Help!!! Ja kāds pamana piedāvājumā Till. seleriana - ziņojiet. Ļoti gribu viņu atkal...Изображение
Последний раз редактировалось VitaK 25 сен 2012 14:11, всего редактировалось 2 раза.

Antra
User

Сообщение Antra » 10 авг 2011 16:21

Nabaga Tu, nabaga till. Man no resnajām ir vienīgi medūza. Ja redzēšu, tad...

VitaK
Site Admin

Сообщение VitaK » 11 авг 2011 09:27

Antra писал(а):Nabaga Tu, nabaga till. Man no resnajām ir vienīgi medūza. Ja redzēšu, tad...
Paldies...

Lolita
Site Admin

Сообщение Lolita » 11 авг 2011 11:43

Ļoti skumji. Vitiņ, jūtu līdz.
Vai Tu Egidijusa lapā skatījies?
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

VitaK
Site Admin

Сообщение VitaK » 12 авг 2011 10:54

Lolita писал(а):Ļoti skumji. Vitiņ, jūtu līdz.
Vai Tu Egidijusa lapā skatījies?
Jā. Tur ir tukšums. Gaidīšu, kad būs. Ja kur pamani - sūti ziņu!

VitaK
Site Admin

Сообщение VitaK » 25 сен 2012 14:09

VitaK
Site Admin

Сообщение VitaK » 25 сен 2012 14:12

VitaK писал(а):Mana skaistā Till.seleriana ir pagalam... Atvaļinājums ne pie kā laba nenoved. Darba kolēģi gribēja kā labāk, bet iznāca kā vienmēr - pārlaistīja... Un es to slapjumu zem Till. pamanīju tikai šodien... bet bija jau par vēlu... Help!!! Ja kāds pamana piedāvājumā Till. seleriana - ziņojiet. Ļoti gribu viņu atkal...Изображение
Ir ir - atkal ir. Centīšos nepārcensties...Изображение

VitaK
Site Admin

Сообщение VitaK » 15 фев 2013 13:37

Pastāstiet par savu pieredzi laistīšanā un žāvēšanā.... Es 1-2 reizes nedēļā īslaicīgi iemērcu tikai augu (podiņu vai gliemežvāku nē!) lietus ūdenī. Ja esmu nevaļīga - ātri apsmidzinu. Šogad pamanījos 2 augus sapūdēt - apsmidzinot ūdens sakrājās pamatiņā un augi pagalam!Изображение Kājām jābūt sausām!

Pūķis
User

Сообщение Pūķis » 15 фев 2013 14:39

Vita, no tām saitēm, kuras liki par tilandsijām, izlobīju šādu info. Nereti tilandsijas iet bojā, jo par maz tiek laistītas, sākas tas ar galiņu iekalšanu, lapas sāk sakļauties, ierullēties. Ja tā gadās, tad vajagot kārtīgi pamērcēt - izpeldināt vannā. Protams, notecināt tās, kurām padusēs var uzkrāties par daudz. Ar smidzināšanu pietiekot miera periodā ziemas laikā, bet tad ar jāseko līdzi izskatam. Tomēr jāņem vērā kāds ir apkārtējais gaisa mitrums, ja tas ir zems, tad, manuprāt, ziemā arī nav slikti pamērcēt. Bet atkal, tad vēsā vietā likt tādu slapju nevar, jāapžāvē. Nu līdzīgi kā ar orhidejām, katram "jāatkož" savs piegājiens kopšanā. Ispējams, ka puves parādās ne laistīšanas, bet nepiemērotas temp. apstākļos. Tās gan ir tādas manas pārdomas, man pagaidām tikai bārdiņa ir pāris gadus un kopš septembra caput medusae, kuru es pamērcēju šķiet 1x 10 dienās, bet tad ar tikai iemērcu lapu galus, nu pusi no lapu garuma, viņa tālāk pati sasūcas līdz dupsītim, paliek zaļgana.

Ответить