Nepente

Kukaiņēdāji augi no ģintīm Cephalotus, Pinguicula, Saraccenia,
Drosera, Dionaea, Nepenthes, u.c
Forumā ir iespēja apspriest šos interesantos augus un to audzēšanu.
Lolita
Site Admin

Re: Nepente

Сообщение Lolita » 09 сен 2015 11:31

Sintija писал(а):ar lieliem /nosacīti lieliem kausiņiem.
Par kausiņiem Ieva jau uzrakstīja tēmā par nepentu audzēšanu, bet mani vairāk mulsina tas, ka daudzas sugas/to hibrīdi ar laiku kļūst iespaidīgas savos izmēros, gan ir lēni augošās...
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Lolita
Site Admin

Сообщение Lolita » 12 сен 2015 19:53

Nepenthes 'Bloody Mary'
īpašie dziedzeri, kuri atrodas uz kausiņa augšējās malas, izstrādā ļoti smaržīgu nektāru!
Изображение
Изображение
Изображение

Ritiņ, viena no nepentēm (lielākā), kuru man atvedi no Vācijas DEPO, ticamāk ir tā pati šķirne 'Bloody Mary', bet viennozīmīgi N. ampullaria ir viena no vecākiem.
Jaunie kausiņi veidojas iesākumā blāvi, bet jo vairāk nobriest, jo košāk sarkani tie kļūst.
Изображение
Изображение
Folianti nodzeltē, pilsētu spožums nobāl, bet dabas grāmata ik gadus iznāk jaunā izdevumā.
H.K.Andersens

Avestra
User

Сообщение Avestra » 12 сен 2015 21:25

mani vairāk mulsina tas, ka daudzas sugas/to hibrīdi ar laiku kļūst iespaidīgas savos izmēros, gan ir lēni augošās...
Zemienēs lielā karstumā augošās nepentes aug ļoti ātri. Augstu kalnos augošās nepentes aug lēni. Jo augstāk kalnos (un vēsākā temparetūrā) attiecīgā suga dabā mitinās, jo lēnāk augs augs. Asiņainajai mērijai viens no vecākiem ir zemieņu augs, un tā aug ātri. Mana Mērija kopš atceļošanas no Čehijas (tas bija šī gada jūnijā) jau ir paspējusi dubultot savu lapu rozetes diametru. Salīdzinājumā citas sugas pie manis aug krietni lēnāk.

Daudzas nepentes baigu beigās izaug ļoti lielas. Vairākus metrus garas liānas un lapu rozetes diametrs virs pusmetra nav nekas neparasts. Dažām sugām ir vajadzīgi 15 gadi, lai izaugtu, bet citas to izdara kādu četru gadu laikā. Bet dažas citas sugas visu mūžu tā arī paliek mazāka auguma, sarakstu ar šīm sugām es jau iepriekš uzrakstīju.

Lolita
Site Admin

Сообщение Lolita » 27 сен 2016 16:30

Kausiņi aug acu priekšā!
Изображение
Изображение
H.K.Andersens

Pūķis
User

Сообщение Pūķis » 28 сен 2016 10:35

Superīgi sarkanie kausiņi, man ļoti patīk.

VitaK
Site Admin

Сообщение VitaK » 28 сен 2016 14:21

Ēdelīgas mutītes... nu ļoti skaistas krāsas!

Lolita
Site Admin

Сообщение Lolita » 29 май 2017 16:58

Tikai tagad manas nepentes sāk veidot kausiņus, kuri aug acīmredzami!
Изображение
H.K.Andersens

Ответить